O nás

Historie rodinné firmy

Firma Kamenosochařství Holanec Opočno byla založena v Opočně v roce 1933 vyučeným kamenosochařem Josefem Holancem. Postavil zde rodinný dům s dílnou, kterou v roce 1939 rozšířil, vybavil katrem pro řezání žulových bloků a dvěma brousícími rameny. V srpnu téhož roku ve věku 33 let zemřel. Provoz dále řídila manželka a později bratr zakladatele až do roku 1951, kdy byla provozovna znárodněna a začleněna do Komunálních služeb.V lednu 1991 byla provozovna v rámci restituce vrácena synovi zakladatele Josefu Holancovi, který ji se svými dvěma syny a čtyřmi zaměstnanci zrekonstruoval, přestavěl a vybavil novou pilou na řezání kamene a automatem na leštění boků kamenných desek.

V roce 2010 dílnu předal svému synovi Ing. Aleši Holancovi. V současné době je provozovna vybavena mostovou pilou na řezání kamene, třemi brousícími rameny, automatem na leštění ploch kamenných desek, automatem na leštění boků kamenných desek, nákladním vozidlem s hydraulickou rukou, stejným vozidlem se sklápěcím zařízením a minibagrem.  Pro manipulaci s materiálem slouží tři vysokozdvižné vozíky. Provozovna byla rozšířena o skladovací prostory v hale blízké cihelny.

Dnes ve firmě působí syn zakladate Josef Holanec spolu se svým synem Ing. Alešem Holancem.  Stabilně zde pracuje 6 zaměstnanců, kteří se řemeslu věnují také prakticky celý život. Díky našim dlouholetým zkušenostem v tomto oboru můžeme nabídnout kompletní servis a poradenství v rámci prací s přírodním kamenem a teracem.Zaměření


Provádíme veškeré kamenosochařské práce se zaměřením převážně na hřbitovní architekturu, ale i na stavební kamenické prvky, jako jsou schody, parapety, kuchyňské desky, obklady, dlažby, krby, stoly. Naše další činnost je výroba grilovacích (lávových) kamenů. Mimo jiné také nabízíme výkopové práce a autodopravu.
 

Materiály a dodavatelé


Pro naši kamenickou výrobu používáme kvalitní české, ale i zahraniční materiály. Kromě tradičních materiálů, jako je přírodní žula, mramor a pískovec, vyrábíme i z exotických materiálů nebo umělého kamene teraca. V záložce vzorník materiálů naleznete druhy kamene, které převážně používáme pro výrobu. Hlavními dodavateli materiálu z celého světa jsou firmy DEKSTONE a Stone Connection. 


Členství v organizacích

Firma Kamenosochařství Holanec Opočno je členem několika organizací, které se v dnešní době snaží udržet kvalitu tradičního řemesla.


Působnost

Většinu našich montáží provádíme ve východních Čechách v obcích: Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové,  Pardubice, Hronov, Dobruška, Opočno, Bílý Újezd, Solnice, Skuhrov nad Bělou, Dobré, Sedloňov, Olešnice v Orlických horách, Nové Město nad Metují, Česká Skalice, Červený Kostelec, Velká Jesenice, Bohuslavice, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Ledce, Třebechovice pod Orebem, České Meziříčí, Jasenná, Vlkov, Jaroměř, Rokytnice v Orlických horách, Pěčín, Nový Hrádek. Deštné v Orlických horách, Bačetín, Vysokov, Broumov, Nahořany, Černilov, Černíkovice,  Předměřice nad Labem, Lochenice, Holohlavy, Smiřice, Libřice, Holice, Přepychy, Voděrady, Borohrádek, Doudleby nad Orlicí, Vamberk, Javornice, Kvasiny, Žamberk, Potštejn, Rtyně v Podkrkonoší, Police nad Metují, Dvůr Králové nad Labem, ale dokážeme zajistit veškeré práce na území celé České republiky.