Vzorník materiálů 

Vzorník námi zpracovávaných materiálů si můžete prohlédnout zde (jsou to pouze příklady, v nabídce je mnoho dalších materiálů). Pouze připomínáme, že kámen je přírodní materiál a jeho struktura a barva může vykazovat mírné rozdíly. 

Pro každou kamenickou realizaci může být vhodný jiný druh kamene, neváhejte nás kontaktovat pro nezávaznou konzultaci Vašeho záměru.

Žuly

Žula, nebo také granit je hornina vyvřelá, hlubinná, jejímž základními horninotvornými minerály jsou křemen, živce a slídy. Pro své vynikající fyzikálně-mechanické vlastnosti (vysokou tvrdost, pevnost, nízkou nasákavost a odolnost vůči povětrnostním vlivům) je ideálním stavebním materiálem pro použití v exteriéru (dlažby, schody, fasády, pomníky). Možnosti jejího použití jsou však univerzální a v interiérech je vynikající např. na kuchyňské desky, parapety, obklady, dlažby, schodiště atd.

Pískovce

Pískovec je zpevněná klastická sedimentární hornina. Jako jedna z nejrozšířenějších hornin v zemské kůře je pískovec hojně používán pro stavební účely. V ušlechtilé kamenické výrobě najde často uplatnění ve formě např. fasádních desek, masivních schodů i zahradních dlažeb a krbů. Je také oblíbeným sochařským materiálem.

Mramory

Mramor je metamorfovaná karbonátová hornina - krystalický vápenec, krystalický dolomit apod., vzniklá přeměnou karbonátových usazených hornin, např. vápenců. Mramory se uplatňují v nejrůznějších úsecích stavebnictví i architektonické výzdoby, v sochařství apod. V našich zeměpisných šířkách je jejich místo v interiéru. Obklady a dlažby koupelen a dalších místností, umyvadlové desky zkrášlí každý dům a byt i reprezentační prostory firem, vstupní haly hotelů, lázeňských domů apod.

Štípané kamenné pásky

Jedná se o přírodní kámen (vápenec, kvarcit, břidlice nebo pískovec) štípaný do pásků, které jsou následně naformátovány do obkladových dílů o velikosti cca 55 × 15 cm. Hlavní výhodou štípaných páskových obkladů jsou jednotné rozměry a tím snadná a rychlá instalace. Štípaný obklad je prakticky bezúdržbový. Navíc je odolný proti vnějším vlivům a má velmi dlouhou životnost.

V rámci našich služeb nabízíme odbornou instalaci a impregnaci páskového obkladu. Pokud chcete instalaci provést sami, poradíme vám, jak na to.